Chcielibyśmy zaoferować Państwu skorzystanie z usługi cięcia laserem. Do Państwa dyspozycji mamy wycinarkę laserową firmy MITSUBISHI ML3015ex-F-40.

Technologia cięcia laserowego

W metodzie cięcia laserem rozdzielenie materiału następuje w procesie miejscowego topienia i odparowywania warstwy metalu przy pomocy energii wiązki promienia laserowego. Następuje to przy bardzo ograniczonym oddziaływaniu cieplnym na materiał, a metoda pozwala uzyskać dużą prędkość cięcia, przy zachowaniu bardzo wysokiej precyzji. Jakość krawędzi cięcia jest tak wysoka, że nie wymaga dodatkowej, pracochłonnej obróbki skrawaniem. Takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze.

Technologia cięcia laserem umożliwia wycinanie dowolnie skomplikowanych kształtów oraz dodanie do nich elementów pomocnych w dalszym procesie obróbki . wpusty, wypusty i otwory technologiczne, grawerowanie linii i punktów technologicznych, itp. Ta metoda pozwala na rezygnację z kosztownego w wykonaniu oprzyrządowania, gwarantując idealną powtarzalność kształtu, niezależną od wielkości serii produkcyjnej. Specjalne oprogramowanie wycinarki umożliwia optymalne rozmieszczenie wycinanych elementów na arkuszu, co zapewnia minimalną ilość odpadu.

Przy pomocy naszego  lasera możemy wycinać elementy z blach nierdzewnych, stali czarnej, a także z blach aluminiowych.

Nasze możliwości cięcia:

  • stal nierdzewna: do grubości 10 mm
  • stal konstrukcyjna: do grubości 15 mm
  • aluminium: do grubości 10 mm
  • maksymalna wielkość arkusza: do 1500 x 3000 mm
  • dokładność cięcia : od + 0,05 mm/m

Zapytanie na cięcie powinno zawierać:

  • rysunek techniczny w formie pliku DXF bądź DWG w przypadku rysunków z programu COREL konieczne będzie zapisanie rysunku do jednego z podanych powyżej formatów.
  • dokumentację należy przygotować w taki sposób żeby w pojedynczym pliku zawarty był szkic tylko jednego detalu.
  • na rysunku powinna znajdować się informacja odnośnie materiału, z którego ma być wykonany detal (gatunek, grubość) a także ilość sztuk danego detalu, jaką chcieliby Państwo wykonać.

 

Previous Image
Next Image

info heading

info content